Внутрипідложні конвектори – необхідність, а не розкіш
Сучасні архітектори і дизайнери при проектуванні будинків все частіше віддають перевагу панорамним вікнам, котрі займають весь простір від підлоги до стелі. Однак при всіх перевагах таких вікон (а також і вікон з низькими підвіконнями) при їх застосуванні виникає проблема з установкою радіаторів опалення. Панорамні вікна не залишають вільного простору для установки класичних радіаторів.
В цьому випадку з точки зору ефективності опалення, зручності експлуатації та збереження естетичності панорамних інтер’єрів оптимально використовувати в середині конвектори опалення.
Конвектор внутрішньопідложний водяний – будова і зовнішній вигляд
Подібні системи опалення встановлюються всередину підлоги в спеціально підготовлені ніші безпосередньо під вікнами. У загальному випадку внутрішньопідложний конвектор складається з:
- корпусу;
- теплообмінника;
- захисно-декоративної решітки;
- вентилятора (в системах з примусовою конвекцією).
Теплообмінник, являє собою дві мідні або алюмінієві трубки, по яких тече вода-теплоносій, з закріпленими на них пластинами радіатора. Зверху теплообмінник прикритий гратами, розташованими врівень з підлогою. Решітка є єдиним елементом, який видно сторонньому спостерігачеві, тому в середині конвектори відмінно вписуються в будь-який інтер’єр.
Види конвекторів
Залежно від наявності вентилятора в середині конвектори поділяють на системи з примусовою або природною вентиляцією. Конвектори з примусовою вентиляцією більш ефективні і при використанні відповідної керуючої автоматики дозволяють більш точно контролювати клімат в приміщенні. Однак вони, крім підключення до системи центрального опалення, вимагають підключення електроживлення, що дещо ускладнює монтаж внутрішньопідлогових конвекторів та їх обслуговування.
Рекомендації по вибору внутрішньопідлогових конвекторів
При розрахунку конвекторів слід в першу чергу визначити необхідну потужність тепловіддачі . Нормальний тепловий режим в приміщенні забезпечується при потужності, що розсіюється в 1 кВт на кожні 10 квадратних метрів. Тобто для кімнати в 15 кв. м потрібно конвектор не слабкіше 1,5 кВт.
Другим важливим параметрів внутрішньопідлогових конвекторів є їх довжина . Для того, щоб створювана теплова завіса ефективно запобігала проникненню холодного повітря в приміщення, довжина конвектора повинна бути не менше 70% від довжини вікна.
Відповідний внутрішньопідложний конвектор купити простіше, якщо при виборі звернути увагу на виробника:
- Mohlenhoff – зроблено в Німеччині. Цей бренд є еталоном якості в галузі;
- Emco – німецький виробник, також відрізняється відмінною якістю і чималою вартістю продукції;
- Verano – польський бренд, продукція якого добре поєднує високу якість і цілком прийнятні ціни;
- Polvax – польсько-українське підприємство, з гідністю конкуруюче з кращими європейськими брендами;
- FanCoil, Carrera – молоді українські виробники, якість роботи яких не викликає жодних нарікань. На ці конвектори ціни істотно нижче, ніж на продукцію європейських компаній. Величезною перевагою українських фірм також є можливість замовлення конвекторів нестандартної конфігурації, які повторюють вигин панорамного вікна.
Не пошкодуйте час на вибір оптимальної системи опалення підлоги і в будь-які морози у вашій квартирі збережеться тепло і затишок.
Поделиться ссылкой